Buzon je patentirani sistem višinsko nastavljivih podstavkov. Z njimi nastavljamo višino zunanjih dvignjenih površin, kot so denimo terase, balkoni ali strehe. So nastavljivi po višini in z ustreznim nastavkom ponujajo možnost korekcije naklona površine od 0-5%.
Lahko se jih polaga na različne vrste hidroizolacije vseh svetovnih proizvajalcev.
Podstavki se uporabljajo pri montaži različnih materialov, od lesa, do kompozita, gres porcelana, kamna, betona, stekla ali jeklenih rešetk. Vsak posamezen podstavek prenese obremenitve do 1000 kilogramov.
Obstaja vsaj 20 različnih vrst buzonov, ki so različno veliki. Izdelani so iz polipropilena, to je zelo kemično odporna plastika. Velikost buzona izbiramo glede na višino, ki jo želimo doseči.
Pritrjevanje buzonov na podkonstrukcijo: Blog: Polaganje terase na različne podlage (pesek, beton, ploščice…) Kako se naredi podkonstrukcija?
- Lesena podkonstrukcija: pritrdimo jih z lesenimi vijaki.
- Betonska plošča: pritrdimo jih s turbo vijaki.
- Kadar nimamo trde podlage: se buzoni ne vijačijo v tla, ampak se podkonstrukcija pritrdi na buzone.
- Na približno vsake pol metra moramo dati en buzon, torej jih na kvadratnem metru terase potrebujemo 9.
- Cena je odvisna od velikosti, višine in širine denimo buzon – plastični nastavek za niveliranje terase 35-55 mm stane 3€.
- Tako buzone, kot vijake, s katerimi jih pritrdimo lahko kupimo v vsaki trgovini z gradbenimi deli.
- Namesto buzonov lahko uporabimo lesene podstavke, ki niso tako natančni, so pa polovico cenejši.
Koliko buzonov potrebujemo za teraso?
Cena buzonov?
Kje jih kupimo?
Ali lahko namesto buzonov uporabimo kaj drugega?
S pomočjo buzonov in dvignjene konstrukcije bo terasa bolj trajna. Izvedba je enostavna, brez večjih gradbenih del. Blog: postopek izdelave terase. Kako to delajo strokovnjaki? V primeru, da kasneje potrebujemo sanacijo, pa se ta izvede brez nepotrebne rušitve terase.