Kvalitetna terasa vedno stoji na kvalitetno izdelani podkonstrukciji. Glede na želeno izbiro montaže izberemo primerno podkonstrukcijo, ki je lahko lesena, kovinska ali plastična. Podblog: Kdaj narediti kovinsko in kdaj leseno podkonstrukcijo?
V kolikor izberemo leseno podkonstrukcijo, naj bo ta iz lesa, ki ima podobno življenjsko dobo kot izbrani les za terase. Bistveno je, da podkonstrukcijo za terase s podložno gumo dvignemo od tal. S tem preprečimo, da bi lesena terasa stala v vodi in posledično hitreje propadala.
Za podkonstrukcijo lesene terase običajno uporabimo letve, ki so izdelane iz enakega ali tršega lesa kot sama terasa. Blog: Prava izbira lesa za teraso. Je najdražji les tudi resnično najboljši? Običajne dimenzije letev so 40x70 mm.
Navadno je višina lesene terase za nemoteno odvajanje vode 8 cm, kar je v večini primerov dovolj. Takrat za nastavitev podkonstrukcije uporabimo buzone. Podblog: Kaj so to buzoni?
Kadar pa je višina nižja od 8 cm pa strokovnjaki uporabijo distančnike iz gume ali plastike, ki so prav tako kot buzoni namenjeni razmaku med lesom in podlago. S podlaganjem distančnikov na razmaku 80 cm pod letve ustvarimo prostor med leseno podkonstrukcijo in tlemi. Tako dosežemo, da lesena podkonstrukcija ni v stalnem stiku z vodo in terasi omogočimo hitrejše sušenje. S tem podaljšate življenjsko dobo vaše lesene terase za vsaj 30%. Pri leseni terasi iz sibirskega macesna to pomeni, da bo vaša terasa doživela vsaj 6 let več. Blog: Sibirski macesen je pravi hit. Pa veste zakaj?